Aktualności

26.09

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy "Magiczna Moc Bajek"

Niepubliczny Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Kocurek” wraz z rozpoczęciem nowego roku przedszkolnego 2019/2020 dołącza do Międzynarodowego Projektu Czytelniczego "Magiczna Moc Bajek"!
Głównym celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością.

Cele szczegółowe:
- upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci,
- kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości,
- przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych,
- wyzwalanie pozytywnych emocji (radości, zadowolenia, poczucia bezpieczeństwa),
- rozwijanie wyobraźni, koncentracji i uwagi, zdolności twórczego myślenia,
- wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka,
- kształtowanie postawy empatii wobec osób niepełnosprawnych,
- przedstawienie dzieci z niepełnosprawnością jako wartościowych ludzi, którzy chcą się bawić, śmiać, uczestniczyć w życiu grupy.
Zapraszamy do wspaniałej przygody!

http://przedszkolebrenna.pl/wp-content/uploads/2019/09/Mi%C4%99dzynarodowy-Projekt-Czytelniczy-MAGICZNA-MOC-BAJEK.pdf?fbclid=IwAR2vBGijcBhZhZJcPpn0FBLRe3lN86Ji1_qp8prH-G7KI6bxBGlKHxHYwhg

więcej...
26.09

20 września - Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

więcej...
26.09

Zdrowo i Sportowo

W roku szkolnym 2019/2020 nasza placówka uczestniczy w akcji Zdrowo i Sportowo

więcej...
17.07

Piknik Rodzinny 2019r.

Piknik rodzinny
05 Lipca 2019r. odbył się nasz kolejny piknik rodzinnym który zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez nasze przedszkole. Jest to wspaniały, rodzinny czas, pełen gier, zabaw ruchowych i sportowych, występów dzieci. To okazja do lepszego poznania się i zintegrowania z przedszkolem. Dzieci wspólnie z przedszkolakami z „ Rudego Kocurka” zaprezentowały program artystyczny dla swoich rodziców. 
Kadra pedagogiczna wraz z innymi pracownikami przedszkolaprzygotowała niespodziankę dla dzieci- przedstawienie na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka”. Niezwykłym przeżyciem dla dzieci było ujrzeć „swoją Panią” wcielającą się w jedną z postaci wiersza. Przedszkolakom przedstawienie w wykonaniu nauczycieli bardzo się spodobało czego dowodem były gromkie brawa. Spotkanie uwieńczone zostało wspólnym „kaczuszkowym” tańcem.
Przy takich okazjach jak ta, przypominamy sobie, że najlepsze co możemy ofiarować swojemu dziecku, to nasz czas. Bo kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pikniku.

więcej...
31.05

Dzień Mamy i Taty

„Mama, Tata - najpiękniejsze słowa świata”

więcej...
27.03

Pierwszy Dzień Wiosny

W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. Nasze przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do przywitania Pani Wiosny. Uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku. Dzieci głośnym okrzykiem: „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno. Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!” próbowały wystraszyć zimę. Miejmy nadzieję, że naszym kochanym przedszkolakom udało się przepędzić zimową aurę!

więcej...
21.03

Światowy Dzień Zespołu Downa – 21 marca 2019

21.03.2019r. Przedszkolaki przyszły do przedszkola w dwóch różnych skarpetkach. Te dwie niepasujące do siebie skarpetki były znakiem solidarności z osobami z zespołem Downa. 
Tegoroczną wiosnę powitajmy kolorami. 

więcej...
8.03

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet

Życzymy, żeby szczęście towarzyszyło Wam nie tylko w tym pięknym Dniu, ale przez cały rok a każdy kolejny dzień był Waszym świętem.

więcej...
28.02

Bal Karnawałowy

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,
JAK CO ROKU W KARNAWALE !!!

więcej...

Przedszkole terapeutyczne

ul. Chmielna 2B, 26-600 Radom